Buduj standard, twórz rynek, rozwijaj swój biznes...

Wspieraj innowacyjny standard sprawozdawczości finansowej.

 

Dowiedz się więcej o SBR Polska

Członkostwo w Stowarzyszeniu SBR

Informator Stowarzyszenia SBR

 

Stowarzyszenie SBR Polska to organizacja skupiająca podmioty o zróżnicowanym profilu działania, jedyny przedstawiciel standardu XBRL w Polsce. Wśród jego członków znaleźć można firmy specjalizujące się   w działalności finansowej, audytorskiej, stricte księgowej, jak również informatycznej. Taka mozaika profili tworzących XBRL nie jest przypadkowa, gdyż standard ten łączy w sobie obszar szeroko pojętych finansów oraz informatyki. Już dziś możesz i Ty wstąpić do grona podmiotów wspierających nowy interaktywny standard.

Wypełnij podanie członkowskie i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

Dzięki członkostwu uczestniczysz w działaniach na rzecz:

- tworzenia i rozwój standardu XBRL,

- popularyzowania i podnoszenia poziomu wiedzy na temat możliwości elektronicznej wymiany danych,

- działania na rzecz poprawy aktualnie istniejących standardów sprawozdawczości, a w szczególności sprawozdawczości elektronicznej.

 

Wszystko to realizowane jest poprzez wspólną budową „powszechnych” taksonomii oraz organizację konferencji, seminariów, spotkań roboczych poświęconych standardowi XBRL.

Głównym celem realizowanym przez Stowarzyszenie jest opracowanie Projektu Jednolitej Sprawozdawczości. Polega on na budowie spójnych taksonomii dla celów sprawozdawczości opartej na Ustawie o Rachunkowości oraz innych podstawach prawnych wskazanych przez instytucje publiczne, a także na dostosowaniu taksonomii IFRS (więcej informacji)  do potrzeb sprawozdawczości Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) w Polsce. Projekt ten spotkał się z szeroką aprobatą ze strony instytucji publicznych, czego wynikiem są podpisane memoranda o współpracy Stowarzyszenia "SBR Polska" z Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (COKPRM), Ministerstwem Finansów, Komisją Nadzoru Finansowego (KNF), Ministerstwem Gospodarki oraz Narodowym Bankiem Polskim (NBP). Aktualnie prowadzone są rozmowy z Ministerstwem Sprawiedliwości oraz Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA). Poparcie udzielone działaniom Stowarzyszenia przez różne instytucje potwierdzają opinie o XBRL jako przyszłościowym standardzie sprawozdawczości.

 

Dalej zastanawiasz się nad członkostwem w SBR Polska?

 

Statut Stowarzyszenia wyróżnia dwie grupy członków:

  • członkowie zwyczajni – osoby fizyczne, reprezentujące członków wspierających na Walnym Zgromadzeniu, posiadające prawa określone w statucie § 5 pkt. 1
  • członkowie wspierający -  podmioty prawne delegujące osoby do prac w grupach roboczych, które za jedynie opłacenie składki członkowskie zyskują wszelkie korzyści związane z członkostwem w SBR Polska określone w statucie § 6 pkt. 1

„SBR Polska” jest Stowarzyszeniem typu non-profit, zarejestrowanym pod numerem KRS 248935. Jest to otwarta organizacja, a jej statut nie przewiduje, żadnych ograniczeń, w stosunku do kandydatów ubiegających się o jej członkostwo.

 

 

Nie bądź obojętny na otaczającą nas rzeczywistość i wspieraj standard przyszłości!

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Aktualności

21 grudnia 2016 r. Europejski Nadzór nad Rynkami Kapitałowymi (ESMA) ogłosił, że począwszy od...
W swoim przemówieniu Hans Hoogervorst, przewodniczący IASB (International Accounting Standards...
Projekt slownika XBRL
piątek, 22, lipiec 2016
XBRL Best Practices Board (BPB, odpowiedzialny za zarządzanie produkcją i opisywanie metod ...
Solvency II a rynek ubezpieczeń
piątek, 08, lipiec 2016
  Firma FQS (Fujitsu), członek Stowarzyszenia SBR Polska, opublikowała artykuł poruszający kwestie wpływu...
More inAktualności