Buduj standard, twórz rynek, rozwijaj swój biznes...

 

Poniższe przedsiębiorstwa oraz organizacje to aktualni członkowie Stowarzyszenia SBR Polska. Wszyscy oni zdecydowali się na poparcie rozwoju standardu przyszłości w sferze raportowania finansowego, standardu XBRL.
Jeżeli poniższe informacje na temat Członka Wspierającego są nieaktualne, prosimy powiadom nas o tym, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
 

 

Zespół Business Reporting – Advisory Group sp. z o.o. to doświadczeni eksperci posiadający wiedzęzarówno z zakresu technologii elektronicznego raportowania oraz baz danych jak i sprawozdawczości i finansów. Nasi eksperci zgromadzili swoje doświadczenie zarządzając i uczestnicząc w wielu projektach XBRL, m.in.:

 - zaangażowanie w rozwój taksonomii IFRS-GP (International Financial Reporting Standards – General Purpose)

 - rozwój i zarządzanie taksonomiami dla celów statystycznych w projektach europejskich (ECCBSO)

 - rozwój i zarządzanie rozszerzeniami taksonomii dostosowanych do poszczególnych jurysdykcji, różnorodnych branż oraz konkretnych firm (US-GAAP, German-GAAP)

 - współtworzenie taksonomii COREP (COmmon REPorting) i FINREP (FINanacial REPorting) przez C-EBS (Committee of European Banking Supervisors

 


FINGO sp. z o.o. świadczy usługi w zakresie projektowania i tworzenia oprogramowania oraz systemów informatycznych od 1999 roku. 

Zakres działalności obejmuje wszystkie etapy rozwoju oprogramowania: od analizy wymagań, przez projekt, implementację i wdrożenie, aż po utrzymanie i wsparcie tworzonych systemów.

Od początku 2007 roku wspólnie z GMP Systemy sp. z o.o. rozwijamy oprogramowanie wspomagające sprawozdawczość finansową. Opracowaliśmy własny procesor oparty na standardzie XBRL przetwarzający taksonomie i generujący pliki instancji. Stworzyliśmy również system integracyjny do wymiany i analizy danych sprawozdawczych.

Z naszego oprogramowania korzysta  większość polskich banków.


 

Jedynym udziałowcem założonej w Europie spółki FQS Poland Sp. z o.o., jest firma Fujitsu Kyushu Systems Limited (FJQS), która jest czołową firmą informatyczną na rynku w Japonii. FQS Poland została założona jako europejskie centrum badawczo-rozwojowe FJQS w zakresie oprogramowania naukowego. Naszym celem jest dostarczenie najwyższej jakości produktów i usług na które składa się szerokie portfolio istniejących produktów Fujitsu oferowanych na rynkach całego świata oraz umożliwienie transferu technologii z Europy do Japonii oraz “vice versa”. Pragniemy pracować wspólnie z naszymi partnerami z Grupy Fujitsu oraz wszystkimi pozostałymi partnerami biznesowymi aby służyć społeczności badawczej i biznesowej.

 

 

GPM SYSTEMY powstała w 2006 roku we Wrocławiu. Od chwili zaistnienia na polskim rynku, zaufało jej ponad 600 klientów w sektorze bankowym na terenie całego kraju.

Jest prężnie rozwijającą się firmą, działającą na rynku informatycznym. Dostarcza bankom rozwiązań, które wspomagają przygotowanie sprawozdawczości obowiązkowej.

Celem firmy jest dostarczanie produktów i usług najwyższej jakości. Wiedza, zaangażowanie oraz doświadczenie naszych pracowników jest podstawą dla działań strategicznych i operacyjnych firmy. Dzięki doświadczeniu oraz dobrym kontaktom z klientami tworzy produkty o wysokiej jakości spełniające oczekiwania naszych klientów.

 

 

Giełda Papierów Wartościowych jest spółką akcyjną powołaną przez Skarb Państwa. Jej zadaniem jest organizacja obrotu instrumentami finansowymi. Giełda zapewnia koncentrację w jednym miejscu i czasie ofert kupujących i sprzedających w celu wyznaczenia kursu i realizacji transakcji.

Obowiązujący na Giełdzie Warszawskiej system obrotu charakteryzuje się tym, że kursy poszczególnych instrumentów finansowych ustalane są w oparciu o zlecenia kupujących i sprzedających, stąd też zwany jest on rynkiem kierowanym zleceniami.

Przedmiotem handlu na Giełdzie są papiery wartościowe: akcje, obligacje, prawa poboru, prawa do akcji, certyfikaty inwestycyjne oraz instrumenty pochodne: kontrakty terminowe, opcje, jednostki indeksowe.

 

 

 
Grant Thornton Frąckowiak to wyłączny przedstawiciel międzynarodowej sieci Grant Thornton International w Polsce od 25 sierpnia 2008 roku. Grant Thornton International jest jedną z wiodących organizacji światowych, zrzeszającąniezależnie zarządzane firmy księgowe i doradcze oferujące usługi poświadczające, doradztwa podatkowego, a także udzielające specjalistycznych porad dla przedsiębiorstw prywatnych i jednostek interesu publicznego. 

Dzięki członkostwu w Grant Thornton International posiada dostęp do firm w ponad 100 krajach, oferując naszym klientom specjalistyczna wiedzę lokalną wspartą przez międzynarodową metodologię i ekspertyzy.

 

Notoria Serwis to firma znajmująca się dostarczaniem informacji o wynikach finansowych spółek, których akcje są dopuszczone do obrotu publicznego. Za pomocą prowadzonego przez nich serwisu on-line klienci Notoria Serwis mogą pobrać zestawy danych zawierających różnego rodzaju informacje na temat przedsiębiorstw.

 

 

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych istnieje od roku 1993 roku. Oferuje pomoc i konsultacje dla spółek członkowskich w zakresie wymogów prawnych, regulacji rynku, relacji inwestorskich. Obecnie SEG skupia blisko 200 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku New Connect, reprezentujących blisko 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych. Pracami SEG kieruje prezes Beata Stelmach.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych jest organizacją samorządową emitentów, do której przynależność jest dobrowolna. Członkami Zwyczajnymi Stowarzyszenia są prezesi, członkowie zarządów spółek giełdowych, zaś same spółki, jako osoby prawne mają status Członków Wspierających. Działalność statutowa finansowana jest ze składek członkowskich.

 

 

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce jest najstarszą i największą polską organizacją skupiającą przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami. Od 1907 roku, Stowarzyszenie nieustannie dokłada starań, by jego członkowie nie tylko odznaczali się najwyższej jakości kompetencjami technicznymi, ale też postępowali zgodnie z rygorystycznymi standardami etyki. W dobie globalizacji i integracji europejskiej Stowarzyszenie dzięki swoim doświadczeniom i ugruntowanej pozycji dąży do rozwijania rachunkowości i rewizji finansowej, by odzwierciedlały dokonujące się nieustannie zmiany i spełniały wymogi globalnie uznawanych standardów. Dążenie to potwierdzane jest codzienną pracą i zaangażowaniem członków Stowarzyszenia zarówno w życiu zawodowym, jak i społecznym.

 

 

 
 
 
 
 
 

Aktualności

21 grudnia 2016 r. Europejski Nadzór nad Rynkami Kapitałowymi (ESMA) ogłosił, że począwszy od...
W swoim przemówieniu Hans Hoogervorst, przewodniczący IASB (International Accounting Standards...
Projekt slownika XBRL
piątek, 22, lipiec 2016
XBRL Best Practices Board (BPB, odpowiedzialny za zarządzanie produkcją i opisywanie metod ...
Solvency II a rynek ubezpieczeń
piątek, 08, lipiec 2016
  Firma FQS (Fujitsu), członek Stowarzyszenia SBR Polska, opublikowała artykuł poruszający kwestie wpływu...
More inAktualności